Інформація про краïну

+359 897 600 600
info@sunreal.ua
banner
Останні Новини
Актуально
Інформація про краïну

Болгарія – прадавня європейська держава, шляхи розвитку якої не раз перетиналися з історією світової цивілізації. Щорічно у Болгарію спрямовуються тисячі туристів, що бажають не лише влітку відпочити на курортах Болгарії, а взимку прокотитися на лижах, але й познайомитися з культурою та традиціями народу цієї найкрасивішої країни, а також відвідати культурні та історичні центри Балканського півострова. У Болгарії також круглий рік можна лікуватися на бальнеологічних курортах. Болгарія, що належала раніше до соціалістичних країн, упродовж свого існування тісно дружила та співпрацьовувала з Радянським Союзом. Зараз офіційною мовою вважається болгарська, проте довгий час в країні викладали також російську мову, завдяки чому приїжджі з Росії та України почувають себе практично як вдома.
 
Державний устрій
 
Болгарія — парламентська республіка. Глава держави - президент, що обирається на основі загального прямого виборчого права, строком на п'ять років. Постійно діючий найвищий орган законодавчої влади - однопалатне Народне зібрання (240 депутатів), що обирається строком на чотири роки. Вищим судом загальної юрисдикції є Вища судова рада, яка визначає персональний склад органів суду, прокуратури та слідства у Болгарії, а вищим судом конституційної юрисдикції є Конституційний суд Болгарії, який може відміняти неконституційні закони та положення; його рішення оскарженню не підлягають.
 
Географія
 
Болгарія зі сходу омивається Чорним морем. Граничить з Грецією та Туреччиною на півдні, з Сербією та Македонією на заході, а з Румунією на півночі розділена річкою Дунай. Столиця й найбільше місто - Софія. Велика частина країни - це гірські хребти Стара Планіна, Средна Гора, Ріла, Пірін, Родопи. Великі річки: Дунай, Маріца, Іскир. Ліси займають близько 1/3 території, переважно листяні. Болгарія славиться олійними трояндами, які цвітуть по усій Казанликській долині, відомій як Рожева долина. Високо в горах зустрічаються дуже рідкісні й красиві квіти - едельвейси. Всьому світу знайомі сорти болгарського тютюну. Національні парки: Вітоша, Золоті піски, Ропотамо, Стенето та інші. Болгарська прибережна смуга простягнулася на 648 км. Місцями її ширина досягає 100 м. Гірськолижні курорти Банско, Пампорово та Боровець приймають прихильників гірськолижного спорту.
 
Основні свята країни

1 січня - День Св. Василя та за сумісництвом Новий рік;
6 січня - Богоявлення у Болгарії (Йорда́на);
14  лютого - День Виноградаря (Тріфон Зарізан);
1 березня - День приходу весни (Мартениці);
3 березня - День звільнення від османського ярма;
25 березня - Благовіщення Пресвятої Богородиці;
1 квітня - День сміху;
1 травня - Міжнародний день трудящих;
6 травня - День Св. Георгія, День Болгарської Армії;
24 травня - День слов'янської писемності;
2 червня - День усіх полеглих за свободу Болгарії;
9 серпня - День ВМФ Болгарії;
6 вересня - День об'єднання Болгарії;
22 вересня - День незалежності Болгарії;
1 листопада - День народних будителів;
8 грудня - День студента;
24 грудня - Святвечір;
25 грудня - Різдво Христове.
 
Клімат Болгарії
Основна частина країни знаходиться в зоні помірно континентального клімату. На півдні Болгарії, в долинах річок Местра та Струма, клімат середземноморський. Завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажуючої жари.

Населення
На території Болгарії мешкає близько 7 мільйонів чоловік. Основну частину населення складають болгари, крім того, майже 10% - етнічні турки. Також у Болгарії мешкають греки, вірмени та представники інших національностей. Більшість вірян - православні, є мусульмани-суніти.

Державна мова
Болгарська.

Національна валюта
Болгарський лев (1 євро = 1,95 лева).
 
Час
Відстає від московського на 1 годину, від українського не відрізняється

Кухня
Основу болгарської кухні складають численні блюда з овочів. Поширені кисломолочні продукти. Вважається, що саме вони сприяють болгарському довголіттю. Прочитати меню у болгарських ресторанах просто - болгари використовують в листі кирилицю. Вартість обіду в кафе, їдальні на людину - близько 5-7 левiв, в ресторані середнього класу на двох - близько 30-40 левів.
 

Для детальної інформації заповните форму
Інформація
Я приймаю Terms sunreal.ua
Подібні статті
30/06/2015 Найпопулярніші регіони у Болгарії
ЗОЛОТІ ПІСКИ   Золоті Піски - це сучасний курорт з  більш ніж 50-річною історією та традиціями! Неповторне поєднання унікального природного парку, теплого, чистого моря та дрібного золотистого піску! Курорт Золоті піски був оголошений захищеною територією у 1943 році. Туристичний комплекс Золоті піски о...
13/05/2015 Карта Болгарiї
 ...
26/01/2015 Фото-галерея Болгарії
Курортний комплекс "Албена" Курортний комплекс "Золотi пiски" Курортний комплекс "Золотi пiски" м. Варна Курортний комплекс "Сонячний берег" м. Несебр м.  Поморiє м. Созополь с. Лозенец м. Софiя   ...
29/06/2015 Про Болгарію
Республіка Болгарія – дуже незвичайна, загадкова й дуже приваблива європейська країна з багатою історією, традиціями, а також численними можливостями для відпочинку.  Ця дивовижна країна заволодіває серцями тих, хто був тут хоч би один раз. Туристи повертаються сюди знову і знову,  щоб  поринути в ...